Üsküdar da Tuna Sürücü Kursumuz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ruhsatlıdır. Üsküdar bölgesinde A Motosiklet Ehliyet, B Otomobil Ehliyet Belgesi hizmeti sunmaktayız. Sizleri de bekleriz.
MENÜ (YARDIMCI OLABİLİR)
Close

Ehliyet Sınavı Şartları Nelerdir?

Ehliyet Sınavı Şartları Nelerdir?

Sürücü Kursuna kaydınızı yaptırdınız, Ehliyet Sınavları nasıl oluyor merak ediyorsunuz. Hatta şartları nelerdir, diye genellikle bizlere gelen sorulardan bir kaçı oluyor. Ehliyet Belgesi süreçleri 2 farklı sınav şeklinde uygulanmaktadır. Teorik Sınav ve Uygulama (Direksiyon) Sınavı şeklinde uygulanır ve başarılı olmanız istenir. Teorik Sınav (Elektronik E-Sınav) toplam 50 soru sorulur ve 70 puan almanız gerekir. Burada toplam 4 sınav hakkınız bulunmaktadır. Teorik Sınav tamamlanmadan Direksiyon Sınavı aşamasına geçemezsiniz. Başarılı olmanız halinde Direksiyon sınavına girerek Ehliyet Belgenizi alabilirsiniz. Tabi bu anlattığımız durum ilk defa Ehliyet Belgesi alacak adaylar için geçerlidir. Şayet Ehliyet Belgeniz mevcut ve fark Ehliyet Belgesi alacaksanız sadece Direksiyon Sınavına girmeniz yeterli olacaktır. Tüm sınavlar da hakkınız 4’dür.

Örneklemek gerekirse;

  • A Sınıfı Motosiklet Ehliyet Belgesi olan birisi B Sınıfı Otomobil Ehliyet Belgesi alırken sadece Direksiyon Sınavına girecektir.
  • B Sınıfı Otomobil Ehliyet Belgesi olan birisi C Sınıfı TIR, Kamyon, Çekici Ehliyet Belgesi alırken sadece Direksiyon Sınavına girecektir.
  • B Sınıfı Otomobil Ehliyet Belgesi olan birisi D Sınıfı Otobüs Ehliyet Belgesi alırken sadece Direksiyon Sınavına girecektir.
  • B Sınıfı Otomobil Ehliyet Belgesi olan birisi G Sınıfı İş Makinası Ehliyet Belgesi alırken sadece Direksiyon Sınavına girecektir.
SRC Merkezi - SRC Belgesi - ODY Belgesi - ÜDY Belgesi